O placówce

Naszymi wychowankami są dzieci pochodzące z najbliższego środowiska, a także wszystkie te,
którym odpowiada klimat naszej szkoły. Staramy się zadbać o wszechstronny rozwój dziecka na miarę jego możliwości w twórczej, w przyjaznej atmosferze i poczuciu bezpieczeństwa – jest naszym celem.  Chcemy go osiągnąć poprzez wzajemną współpracę i motywację całego środowiska.

Zapewniamy naszym uczniom wysoką jakość nauczania przy zastosowaniu nowatorskich metod pracy, atmosferę życzliwości, profesjonalizm, bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, zajęcia wspierające uczenie. Pracę wychowawczą opieramy na wartościach zaakceptowanych przez środowisko szkoły, oraz promocji zdrowego stylu życia.

Nasza szkoła jest placówką nowoczesną, dobrze wyposażoną w sprzęt i pomoce dydaktyczne umożliwiające pracę z uczniem aktywizującymi metodami nauczania z uwzględnieniem technologii komputerowej i informacyjnej, zapewniająca wysoki poziom nauczania i wszechstronny intelektualny rozwój dziecka.

Szkoła integruje środowisko lokalne i współpracuje z różnymi instytucjami wspomagającymi jej działania. Wspomaga rodziców w procesie wychowawczym kształtując między innymi szacunek do dziedzictwa kulturowego narodu, regionu, miasta. Rodzice czynnie angażują się w życie szkoły, wspomagając nauczycieli.

Nasi uczniowie osiągają  wysokie wyniki sprawdzianu zewnętrznego, które są wyższe od wyników w mieście i województwie.  Możemy się pochwalić licznymi sukcesami uczniów w konkursach pozaszkolnych na szczeblu dzielnicy, kraju.  Z dumą możemy stwierdzić, że wyróżnia nas przyjazna i życzliwa atmosfera oraz bogata oferta zajęć pozalekcyjnych.

Naszy uczniom  zapewniamy:

Bezpieczeństwo oraz brak zagrożenia używkami

Wydzielone skrzydło z salami i łazienkami dostosowanymi dla klas I-III

Naukę jednozmianową od 8.00 do 14.25

Bezpłatne zajęcia sportowe (koszykówka, piłka nożna)

Świetlicę czynną w godzinach od 6.30 do 16.00

Obiady w nowowyremontowanej stołówce szkolnej

Nowoczesne sale daktyczne i multimedialne

Nowoczesna sala informatyczna z komputerami ALL-in-One

(fundusze pozyskane z Budżetu Obywatelskiego)

Nowoczena Ekopracownia

Stabilny, zaangażowany, życzliwy, zintegrowany i wysokokwalifikowany zespół nauczyciel

Zaangażowany, dbający o czystość budynku szkolnego zespół pracowników techniczny

Partnerskie, pełne wzajemnej życzliwości stosunki nauczycieli i rodziców.