Kronika Szkolna

„Ocalić od zapomnienia i przekazać dla potomnych”

Wieloletnią tradycją Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza  jest prowadzenie kroniki szkolnej. Gromadzone są w niej sprawozdania z uroczystości szkolnych, wydarzeń i spotkań z ciekawymi ludźmi. Umieszczane są zdjęcia uczniów i nauczycieli biorących udział w opisywanych wydarzeniach.

Przez wszystkie lata swojej działalności  nasza szkoła  przeszła bardzo duże  zmiany.

W roku szkolnym 2016/2017 kronika szkolna przybrała postać elektroniczną. Dzięki temu stanie się ona bardziej dostępna dla szerszego grona odbiorców. Informacje, które są w niej umieszczane pochodzą ze strony internetowej naszej szkoły.

Niniejsza kronika internetowa będzie swoistym przewodnikiem po życiu naszej szkoły. Zamieszczane zdjęcia zostały wykonane przez uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Miejsce to istnieje ku pamięci naszej i naszych potomnych, abyśmy w każdej chwili, niezależnie od miejsca, w które rzuci nas los, mogli powrócić do starych lat, do naszej szkoły, do niezapomnianych chwil.

Mamy nadzieję, że będziecie tu częstymi gośćmi. Serdecznie zapraszamy!