Pamiętamy

Pamiętamy …

Święto Zmarłych i Dzień Zaduszny to szczególny czas w roku. Towarzyszy nam w tych dniach jesienna aura, świadomość przemijania, zapalone znicze, kwiaty złożone na grobach oraz cisza i zaduma nad mogiłami Tych, którzy od nas odeszli.

Samorząd Uczniowski naszej szkoły pamiętał o zmarłych uczniach, nauczycielach, a także o żołnierzach, walczących kiedyś o wyzwolenie Polski. Dzieci udały się na Cmentarz Parafialny w Kraśniku, aby zapalić znicze przy mogiłach swoich kolegów, wychowawców i żołnierzy. Chwilą ciszy oraz modlitwą, mali Polacy oddali hołd zmarłym. W tym szczególnym miejscu, wszystkim towarzyszył nastrój refleksji i zadumy. To była ważna lekcja patriotyzmu dla uczniów klasy III a.

Dzieciom towarzyszyły p. Małgorzata Padała i p. Katarzyna Rak.