Ze słownikiem ortograficznym za pan brat!

W piątek 26 listopada klasy : IIa i IIb

brały udział w lekcji bibliotecznej,

na której uczyliśmy się korzystać ze słownika ortograficznego.  Poznaliśmy budowę słownika ortograficznego i nabyliśmy umiejętność korzystania z niego. Pani Sylwia przygotowała na zajęcia nie tylko słowniki ortograficzne, ale także słownik synonimów, frazeologiczny , wyrazów obcych czy poprawnej polszczyzny. Na zakończenie zajęć panie wychowawczynie przygotowały mini  konkurs – kto szybciej znajdzie podany wyraz w słowniku. Większość dzieci szybko odnalazła wyrazy , a niektórzy uczniowie zrozumieli : dlaczego należy znać alfabet. Po lekcji już jesteśmy pewni , że można ćwiczyć ortografię -dobrze się przy tym bawiąc.

Wychowawcy :

E. Serwacka i B. Sowińska