"Eko-pracownia - zielone serce szkoły"

Kolejne zwycięstwo jest nasze!!!
Niezmiernie miło nam poinformować, że zostaliśmy zwycięzcami projektu na „Eko-pracownię – zielone serce szkoły” realizowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. w kwocie 50 000. Już na początku czerwca rozpoczną się prace wykonawcze naszej ekopracowni. Będzie miała ona na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia w zakresie czystego powietrza, odnawialnych źródeł energii oraz niskoemisyjnego transportu. Konkurs okazał się nie lada wyzwaniem ponieważ musieliśmy udowodnić, że działalność prowadzona w szkole odbywa się w zgodzie z naturą. W związku z tym za pomocą filmiku udowodniliśmy, że segregujemy śmierci, zbieramy korki, organizujemy eko-pokazy mody, zakładamy szkolne eko ogródki, zbieramy makulaturę. Kolejnym wymogiem w konkursie było przygotowanie scenariuszy zajęć na najbliższy rok zawierających tematy poświęcone ekologii. Ogromnym zaangażowaniem wykazali się uczniowie naszej szkoły, którzy chętnie włączyli się w realizację projektu ponieważ wiedzą jak ważna jest ochrona środowiska i że świat jest w naszych rękach. Ogrom naszej pracy zaowocował sukcesem. Przedstawiamy Wam nasz zwycięski filmik wyłoniony spośród 106 zgłoszeń konkursowych.