Wizyta policjanta

W ramach działań profilaktycznych, we wtorek 17. października 2023 roku w klasie 5A odbyło się spotkanie z przedstawicielami policji. Rozmowa z uczniami miała na celu uświadomienie im czym jest przemoc i jakie są jej rodzaje. Szczególną uwagę policjanci poświęcili cyberprzemocy, czyli przemocy związanej z działalnością w Internecie oraz odpowiedzialności karnej związanej z łamaniem praw. Cyberprzemoc jest zjawiskiem coraz powszechniejszej występującym i niosącym ze sobą wiele zagrożeń. Młodzież przeważnie nie jest świadoma konsekwencji zachowań takich jak rozpowszechnianie lub udostępnianie treści przemocowych w mediach społecznościowych. Cyberprzemoc może pojawiać się zarówno w formie słownej (groźby, negatywne komentarze, nękanie) jak i w postaci publikowania zdjęć czy nagrań. Policjanci poinformowali uczniów o możliwych konsekwencjach stosowania przemocy w Internecie.