Ślubowanie 2023

Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z ogromną niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedza wiele przygotowań – uczniowie poznają szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również i obowiązki. Wspólnie z wychowawcą i rodzicami przygotowują uroczystość, podczas której zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed szkolną społecznością i zaproszonymi gośćmi.

W dniu ślubowania pierwszoklasistów w naszej szkole panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie ubrani w stroje galowe, zaproszeni goście, dekoracja sali  przyczyniły się do tego, aby pasowanie było uroczystym momentem w życiu naszych pierwszaków.

Podczas części artystycznej uczniowie zaprezentowali swoje talenty i pierwsze nabyte w szkole umiejętności: recytację, śpiew, taniec i grę na instrumentach. Pierwszaki stanęły na wysokości zadania – bardzo dojrzale i z powagą uczestniczyły w uroczystości. Dzięki swojej postawie zostały przyjęte do szkolnego grona gorącymi brawami. Część artystyczną poprowadzili uczniowie klasy III a : Adela Rachoń i Leon Kuźmiuk.

Punkt kulminacyjny uroczystości stanowiło odśpiewanie hymnu szkolnego oraz złożenie uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Pan dyrektor Jacek Dubiel  dokonał pasowania pierwszaków na uczniów i złożył gratulacje każdemu z nich. Następnie przekazał dzieciom słodkie upominki. Piękne upominki i życzenia  uczniowie otrzymali również  od pana  Michała Zimowskiego oraz przewodniczącej Rady Rodziców – pani Eweliny Czerwonki.

Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wspaniała uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Uroczystość ta na długo zostanie w pamięci wszystkich, ale szczególnie najważniejszych, bohaterów tego dnia, czyli uczniów klasy I.

Małgorzata Padała