XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopad 2023 - XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day), w naszej szkole po raz szósty. Główne motto akcji brzmi: "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Celem akcji jest propagowanie formy nauczania/uczenia się matematyki poprzez zabawę. Dla dzieci to także świetna okazja do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacyjnej przerwie. Dorośli natomiast mogą tego dnia wykazać się znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Tego dnia najmłodsi w niecodzienny sposób sprawdzają wiedzę swoich starszych kolegów, rodziców. Zamieniają się rolami z dorosłymi, stając się "egzaminatorami" i podczas krótkich testów z tabliczki mnożenia przepytują starszych od siebie. I już od od 7:15 po szkole krążyły trzy komisje składające się z uczniów klas III, IV, V .Rolę asystentów pełnili uczniowie klas 7. Egzaminowano w formie zabawy rodziców nauczycieli pracowników szkoły i oczywiście uczniów. Każda osoba, która poprawnie odpowiedziała na pięć wylosowanych pytań, zdobywała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas młodszych malowali kolorowanki z sową.
Jak co roku koordynatorem akcji była pani Ewa Tomczak, wspierana przez panią Barbarę Łukasiewicz i Małgorzatę Studzińską .
Dla wszystkich była to fajna zabawa i na pewno powtórzymy ją za rok !