Jasełka w naszej szkole

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w szkole, bowiem z nadchodzącymi świętami wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji zwanych jasełkami.

Tym razem w świąteczną atmosferę wprowadzili nasz uczniowie klasy piątej i szóstej b, którzy połączyli współczesność z tradycją. Dzięki wspaniałej grze aktorskiej młodzi artyści przenieśli Maryję i Józefa na boisko szkolne, do salonu kosmetycznego, a nawet na dworzec kolejowy, gdzie wśród najuboższych ostatecznie otrzymali wsparcie i dotarli do Betlejem, aby powitać Nowonarodzonego.

Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Tak wspaniały występ uczniów był możliwy dzięki wskazówkom nauczycieli: ks. Zbigniewa Szabały, Eweliny Partyki, Marty Pelak, Krzysztofy Stec, Dariusza Bochniaka oraz Adama Piórkowskiego.