Prawdziwa siła kryje się wewnątrz

Dnia 26 lutego 2024 roku klasa VIIa pod opieką wychowawcy Małgorzaty Pawełczak miała przyjemność uczestniczyć w seansie filmowym "Cudowny chłopak. Biały ptak". Chwile te skłoniły nas do zastanowienia się nad istotą bycia dobrym kolegą oraz nad tym, jakie zachowania nie powinny być tolerowane. Film ten, oparty na przesłaniu "Nie bądź obojętny, reaguj na zło", dostarczył nam inspiracji i refleksji na temat naszych codziennych interakcji.

Jednym z głównych wniosków, jakie wyciągnęliśmy z seansu, jest potrzeba aktywnego angażowania się w sytuacje wymagające pomocy lub interwencji. Bycie dobrym kolegą oznacza nie tylko wspieranie innych, ale również reagowanie w obliczu niesprawiedliwości i krzywdy. Podobnie jak główny bohater filmu, powinniśmy stanąć w obronie słabszych i potępiać wszelkie formy nietolerancji i przemocy.

Film także uświadomił nam, że istnieją zachowania, których nie można tolerować w naszym otoczeniu. To ważne, abyśmy zdawali sobie sprawę, że nasze postawy i działania mogą mieć wpływ na innych ludzi oraz na otaczającą nas rzeczywistość.

Po seansie udaliśmy się wspólnie do restauracji kinowej, gdzie przy pysznych przekąskach kontynuowaliśmy dyskusję na temat przesłania filmu oraz naszych osobistych wniosków. Z pełnymi brzuchami i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły, gotowi do dalszych refleksji i działań na rzecz budowania pozytywnego środowiska w naszym otoczeniu.