W nowej szkole...

Naukę rozpocząłem w szkole drewnianej, w miejscu, gdzie stoi obecny budynek. Uczyliśmy się tam dwa lata. Moją wychowawczynią była pani Barbara Bierut. Zajęcia odbywały się w małej sali, po prawej stronie od wejścia. Zajęcia sportowe były na głównym holu szkoły. Tam również znajdowały się szatnie. W tym czasie trwała dobudowa skrzydła w kształcie litery L oraz sali gimnastycznej. Plac na boisko szkolne udostępniła nam Ochotnicza Straż Pożarna. W trakcie budowy szkoły, zajęcia odbywały się także na korytarzach szkolnych oraz w domach na ulicy Nadstawnej, przy Stokach.

W nowo wybudowanej szkole otrzymaliśmy salę na pierwszym piętrze. Była to pracownia polonistyczna. Moją wychowawczynią była pani Elżbieta Jarczyńska, którą wspominam bardzo miło. Równie miło wspominam wszystkich uczących mnie nauczycieli. Byli to: pani Barbara Capała, która uczyła mnie plastyki i techniki; pani Małgorzata Biegaj, z którą miałem fizykę i chemię; pani Zofia Drabent - uczyła mnie historii; pan Eugeniusz Kozłowski  - to pan od muzyki; pani Teresa Nizioł, która uczyła matematyki. Języka rosyjskiego uczyła mnie pani Danuta Karczmarska i Janina Golec, a w-f pan Robert Surowiec. Bibliotekę szkolną prowadziła pani Marta Szyszkowska, a o całą szkołę dbał pan dyrektor Marian Biegaj. Ta piękna i duża szkoła została wybudowana właśnie dzięki jego wielkim  staraniom.

Z dumą i radością wspominam czasy, kiedy reprezentowałem szkołę na różnych apelach i uroczystościach, nosząc sztandar szkoły wraz z moimi koleżankami Edytą Koślak i Katarzyną Rostek. Absolwentem szkoły zostałem w 1989 roku.