Spotkanie z autorem - panem Waldemarem Cichoniem!

W dniu 9 maja 2019r. klasy: IIa i IIb uczestniczyły w spotkaniu z autorem  książek o kocie Cukierku, które odbyło się w Bibliotece na Piaskach.

Spotkanie z autorem -  panem Waldemarem Cichoniem!

Narratorem krótkich, zabawnych historyjek jest właśnie tytułowy Cukierek, kot europejski krótkowłosy czyli dachowiec. Ten ciekawski pręgowany łobuziak z plamką na nosie został wybrany przez Marcela – syna autora z całej gromadki dzieci kotki Landrynki – i już pierwszego dnia pokazał, że ma charakterek!

Lekkie, pełne perypetii i humoru opowiadania zachwyciły zarówno dzieci jak i dorosłych. Ilustracje są również komiczne, już sam ich widok wywołuje uśmiech na twarzy. Podczas spotkania autor opowiadał skąd wziął się pomysł napisania już …. ośmiu tomów opowiadań, przeczytał fragment  jednej z książek oraz obiecał , że 1 czerwca zostanie wydana następna książka o przygodach tego sympatycznego kota. Dzieci zadawały również pytania autorowi na temat jego pracy, miały możliwość zakupu książek wraz z dedykacją od autora i jego podpisem.

Świat widziany oczami niesfornego kota – to seria, której nie da się nie lubić! Polecamy!

Opracowanie : E. Serwacka  B. Sowińska