Spotkanie z pszczelarzem

9 września 2019 r. gościliśmy w naszej szkole Pana pszczelarza, którego świat pszczół zafascynował tak bardzo, iż postanowił dzielić się swoją pasją z innymi.

Opowiadał dzieciom o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Uczniowie zdobyli wiele cennych informacji. Dowiedzieli się, czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Dzieci dowiedziały się też jak wygląda organizacja życia pszczół w ulu i pracy : królowej, robotnic i trutni. Hierarchia i podział zadań to zagadnienie, które okazało się bardzo ciekawe i tajemnicze. Dzieci mogły z bliska obejrzeć wnętrze ula oraz przyrządy pszczelarza.

Dziękujemy za lekcję przyrody. Zobaczcie, jak uczniowie klas 0- III poznają tajemnice ula- domu pszczół.