Świetlica

Świetlica Szkoły Podstawowej nr 3 w Kraśniku to trzy doskonale wyposażone i wciąż urządzane sale – każda z nich przeznaczona jest do innego typu zajęć – relaksu i odpoczynku, zabawy oraz nauki. Uczniowie uczestniczą w dekorowaniu tych sal, poprzez ekspozycję własnych prac na tablicach ściennych, które zawsze odpowiadają bieżącym wydarzeniom, tj. zmiany pór roku, nadchodzące święta. Świetlica jest integralną częścią naszej szkoły i zdecydowanie jednym z wielu atutów. W świetlicy odbywają są regularne zajęcia tematyczne, prowadzone różnorodnymi metodami, dostosowanymi do potrzeb i umiejętności uczniów. Są to zajęcia umysłowe, rozszerzające i rozwijające wiedzę uczniów, plastyczno – techniczne, muzyczne, gry i zabawy dydaktyczne, rekreacyjno – ruchowe itp. Uczniowie podczas pobytu w świetlicy bardzo chętnie odrabiają zadania domowe, a także uczą się. Mogą wówczas liczyć na pomoc wychowawców.