Jesienne czytanie

Nieoceniona jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką. Młody słuchacz i czytelnik rozwija swoją wrażliwość. Książka rozbudza wyobraźnię, poszerza wiedzę i daje ogrom satysfakcji. Czytanie może pomóc dzieciom dobrze radzić sobie w szkole, a miłość do czytania oznacza więcej możliwości do nauki nowych rzeczy i zdobycia nowych informacji, które pomogą im nie tylko w szkole, ale także w innych aspektach ich życia. Odpowiedzialność za zachęcenie dzieci do czytania spoczywa, bez wątpienia, na dorosłych, m. in. na nauczycielach. Jesienna akcja czytelnicza w świetlicy zorganizowana przy współpracy z biblioteką szkolną była doskonałą okazją, aby wprowadzić uczniów naszej szkoły w świat literatury, doskonalić ich umiejętność słuchania ze zrozumieniem, rozbudzać zaciekawienie książką poprzez głośne czytanie. Zależało nam na tym, aby nasi uczniowie zrozumieli, że książka to wartościowy element życia i świetny zamiennik komputera, telefonu i telewizji. Akcja czytelnicza została wzbogacona o projekcję bajki z rzutnika sprzed 30 lat. Dla dzieci była to nie lada atrakcja i nowość, natomiast dla nauczycieli podróż sentymentalna w lata dzieciństwa. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie wśród społeczności szkolnej. Każdy uczeń zaangażowany w akcję dostał miły upominek w postaci zakładki do książki.