Sukces koszykarzy z Trójki

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w połączeniu z uczniami Szkoły Podstawowej nr 6 trenujący koszykówkę w UKS Biało-Czarni Kraśnik zajeli I miejsce w Lubelskiej Lidze Koszykówki pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.

Od 2018 roku w SP nr 3 odbywają się zajęcia sportowe dla chłopców i dziewcząt z koszykówki organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy Biało Czarni Kraśnik pod okiem nauczyciela i trenera Wojciecha Kowalskiego. Treningi cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Mogą oni brać udział w lidze koszykarskiej organizowanej przez Lubelski Związek Koszykówki. Uczniowie którzy zgłosili się na zajęcia po trzech latach treningu odnotowali ogromny sukces zajmując I miejsce w lidze - kat u-12 (dzieci do 12 lat). Chłopcy ciężko pracowali regularnie stawiając się na treningi i to im należą się WIELKIE GRATULACJE.

Wielkie dzięki za wsparcie dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3 Jackowi Dubielowi  oraz Prezesowi UKS Biało Czarni Pawłowi Biskupowi za dopasażenie w potrzebny sprzęt spotrowy, oraz udostępnienie miejsca do przeprowadzania treningów. Sukcesu nie było by również bez wsparcia finansowego Miasta Kraśnik , Starostwa Kraśnik, Ministerstwa Sportu skąd klub otrzymuje dotacje na prowadzenie zajęć.

Mam nadzieję że chłopcy dalej będą godnie reprezentować swoją szkołę, klub oraz Miasto Kraśnik na arenach sporowych.