Jest się czym chwalić! Mamy najwyższe wyniki egzaminu ósmoklasisty na terenie miasta!

Z radością informujemy, że zgodnie z wynikami opublikowanymi przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysokie rezultaty na egzaminie ósmoklasisty.

Na terenie miasta okazali się bezkonkurencyjni z języka polskiego i tym samym, uzyskując 75,43 %  zapewnili sobie pierwsze miejsce wśród wszystkich placówek oświatowych z tego obszaru.  Analizując wyniki śmiało możemy stwierdzić, że taka nota pozwoliła nam znaleźć się wśród najlepszych szkół podstawowych z województwa lubelskiego i przewyższyć średnią krajową o 9%. Zgodnie ze skalą staninową stosowaną w pomiarze dydaktycznym, osiągnęliśmy 8 stanin, co wskazuje na bardzo wysoki poziom wiedzy naszych uczniów.

Podobnie wygląda sytuacja z matematyki (59,37%), z której również osiągnęliśmy najwyższy wynik wśród miejskich szkół.

Z języka angielskiego Ósmoklasiści uzyskali średnią na poziomie 63,7%, co również jest dobrym rezultatem.

Z takich osiągnięć zadowolony jest dyrektor placówki Pan Jacek Dubiel, który po odebraniu wyników powiedział: Priorytetem Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Kraśniku jest wysoki poziom kształcenia, przygotowanie dzieci do kolejnego etapu edukacji oraz zapewnienie warunków wszechstronnego rozwoju. Egzaminy zewnętrzne oddają wkład pracy uczniów i nauczycieli w osiągane wyniki, a to, że nasza szkoła już po raz kolejny odnosi sukcesy z egzaminów nie jest przypadkiem. Takie noty potwierdzają bardzo dobry poziom przygotowania uczniów i stanowią naszą mocną stronę. Gratuluję Ósmoklasistom tak wspaniałych rezultatów z egzaminu,  Rodzicom uczniów składam wyrazy uznania za wzorowe i wspaniałe wychowanie. Nauczycielom ich przygotowującym, szczególnie polonistkom - Ewelinie Partyce, której uczniowie już drugi rok z rzędu są bezkonkurencyjni na egzaminie oraz Małgorzacie Pawełczak, dziękuję  za ogromne zaangażowanie oraz sumienną pracę, które przyniosły tak rewelacyjny efekt. Matematykom –Ewie Tomczak, Wojciechowi Łapie oraz anglistom – Joannie Mazik, Marcie Pelak i Adamowi Piórkowskiemu dziękuję za bardzo dobry wynik i życzę dalszych sukcesów.”