Jedzcie jabłka !!!

Zielone, czerwone, okrągłe i pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące. Jabłko- pełne witaminek dla chłopców i dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy.

W tym tygodniu król owoców przejął władzę w klasie 1A. Celem wydarzenia było zachęcanie dzieci już od najmłodszych lat do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami, z powodu jego walorów zdrowotnych i odżywczych.  Klasa rozpoczęła świętowanie od poznania różnych odmian jabłek, budowy owoców, ich wartości odżywczych i wykorzystania w kulinariach. Następnie odbyła się klasowa biesiada z jabłkiem w roli głównej. Było smacznie, zdrowo i bardzo wesoło. Na zakończenie dzieci wykonały jabłuszka techniką malowanie plasteliną . Ostatnim akordem był zdjęcia w fotobudce.

Małgorzata Padała