Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

Kolejny już raz 21 lutego w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Uczniowie klas I – III obchodzili go uczestnicząc w konkursach polegających na odszyfrowaniu znaczenia rebusów i rozwiązaniu skomplikowanych krzyżówek. Najlepsi zostali uhonorowani medalami MISTRZ JĘZYKA POLSKIEGO, które własnoręcznie przygotowali dla nich starsi koledzy.

Uczniowie klas IV - VII także włączyli się do obchodów. Ich zadania polegały na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na pytania związane z polską gramatyką i ortografią. Zmagania nagrodzone zostały NIEPYTAJKAMI, które ucieszyły zwycięzców.

Nie tylko uczniowie w tym dniu zmierzyli się z wyzwaniami polonistycznymi. Również nauczyciele mieli szansę posiłować się z trudnościami ortograficznymi oraz łamańcami językowymi.

Organizatorami tego dnia byli uczniowie klas Va i VIIa wraz z wychowawczyniami: panią Małgorzatą Pawełczak i panią Joanną Ślusarz.

Wszystkim bardzo dziękujemy za wspólną zabawę.